Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Türkçe | English
26 Mayıs 2017 Cuma  
  Firma Bilgisi
Ülker Gıda
Sabri Ülker tarafından 1944 yılında kurulan Ülker Gıda A.Ş. bugün gerek kalite gerekse pazar payı açısından tartışmasız Türkiye'nin bir numaralı bisküvi ve çikolata üreticisidir. Ülker Grubu'nun ilk firması olan Ülker Gıda A.Ş. 1950'li yıllara kadar sadece bisküvi üretimi gerçekleştirdi. Daha sonra çikolata, çikolata kaplamalı ürünler, şekerleme ve sakız üretimine başladı.


Ülker Gıda 1994 yılında, ISO 9002 belgesi aldı. Gıda işletmelerinde tüketici sağlığını garanti altına almak açısından büyük öneme sahip olan HACCP (Kritik Kontrol Noktalarında Tehlike Analizi) sistemi ise 1999 yılından itibaren uygulanmaya başlandı.


Ülker Gıda A.Ş. koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla en kaliteli hammaddeleri kullanmakta, hammaddeler de büyük ölçüde grup şirketlerinden temin edilmektedir. Ülker Gıda A.Ş. ürünleri bugün Ortadoğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere Avrupa, Afrika ve Amerika'ya pazarlanmaktadır. Ülker adı bugün kalite ile birlikte anılır hale gelmiştir. Son kamuoyu araştırmaları Ülker markasının bugün Türk tüketicisinin en çok bildiği birkaç markadan bir tanesi olduğudur. Ülker'in artan piyasa taleplerine karşılık verebilmesi için 1997 yılında Gebze Organize Sanayii Bölgesi'nde kurulan yeni tesisi ile bisküvi üretimi yüzde 50'nin üzerinde artırılmıştır. Ülker Topkapı'da bugün çikolata, çikolata kaplamalı ürünler olmak üzere 20 hat, 5 üretim, 24 ambalaj, şekerleme üretmek üzere de 10 adet hat tesisi bulunuyor. Ülker Bisküvi Fabrikası'nda ayrıca 11 hat tesisinin yanında bağımsız olarak 2 ambalaj tesisi de bulunuyor. Tesisler 30 bin metre kare kapalı alan üzerinde kurulmuştur. Ülker Gebze Bisküvi Fabrikası ise 85 dönüm içinde 25.000 metre kare kapalı alanda 5 ayrı tesisle üretimini sürdürüyor.Tesislerin Üretim Kapasiteleri :

Ülker Gıda çikolata üretim kapasitesi 400 ton/gün, Ülker Gıda Bisküvi üretim kapasitesi 325 ton/gün, Ülker Gıda Şekerleme üretim kapasitesi 60 ton/gün, Ülker Gıda Tok Kakao üretim kapasitesi 1 ton/gün.
Toplam 0 sonuç, 1 sayfada listelendi.    
<<    >>
Tarihİlan BaşlığıYerİş Alanı


2010 © Profil International Her hakkı Profil International adına saklıdır
Türkiye İş Kurumu - Özel İstihdam Bürosu İzin Belge No: 26 Tarihi: 22.01.2008
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınmamaktadır.
Produced by Netwise-Praksis