tekadrese hoşgeldiniz
 
anasayfa ilan arama şirket profilleri şirketler için
 
Ücretmetre
 
 
     
Son günlerde iş dünyası her zaman olduğundan daha hareketli; pek çok şirket bünyesine katabileceği yeni profesyoneller arıyor. Üstelik çalışanlar da istekli, pek çok arkadaşınızın iş değiştirdiğini duyuyorsunuz. Siz de iş değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz; ya maaş az geliyor, ya da patronla kavga ettiniz, belki de sadece daha iyi bir iş istiyorsunuz. Peki ama iş aramaya gerçekten hazır mısınız?
   
Kendinizi Test Edin
Ayrılma Zamanı Geldi mi?
Yurtdışında İş Olanakları Sunan Siteler
CV'nizi yazdınız mı? Peki CV'niz sizi iş arayan binlerce adaydan ayırabiliyor mu? Bilgi ve becerilerinizi en iyi şekilde sunmak için etkili CV yazımı teknikleri, CV yazımında önemli noktalar ve CV biçimleri hakkında detaylı bilgiyi birarada bulabileceğiniz CV Rehberimiz artık hizmetinizde!
CV Çeşitleri


CV Biçimi ve Formatı
Nasıl Olmalıdır


CV'de Yer Alması
Gereken Temel Başlıklar
Genel Kurallar
Önemli Noktalar


CV'nizin Zayıf Yönlerini
Kuvvetlendirin
CV Örnekleri
Başvurularda Ön Mektup (Cover Letter) Kullanımı
Başvurularda Ön Mektup (Cover Letter) Örnekleri
     
İş görüşmeleri ŞİRKET (işveren ya da onun adına bu sorumluluğu üstlenmiş yetkili bir danışmanlık şirketi) ile söz konusu pozisyon (görev) için değerlendirilen ADAY arasında gerçekleşir. Şirket açısından iş görüşmelerinin temel amacı değerlendirilen aday(lar)ı tanımak, sahip olduğu nitelikler ve kariyer beklentileri ile söz konusu pozisyon için gerekli görülen özelliklerin uyuşup uyuşmadığını belirlemektir. Bazen de şirket yalnızca adayı tanımak için görüşebilir.

İş Görüşmesi Çeşitleri
İş görüşmeleri amacına, yapılış şekillerine ve katılımcı sayısına göre farklılık gösterirler. Genel olarak en sık rastlanan görüşme şekilleri için tıklayın!

İş Görüşmelerinde Sıkça Sorulan Sorular
Bir iş görüşmesine gitmeden önce bu tür görüşmelerde sıkça rastlanan bazı soruları bilmenizde ve bu sorular üzerinde düşünmenizde fayda vardır. Böylece hem söz konusu pozisyona ne derece ilgi duyduğunuzu, bu pozisyona ne derece uygun olduğunuzu kendi açınızdan bir kez daha gözden geçirebilir, hem de ön plana çıkarmak istediğiniz özelliklerinizi görüşme sırasında daha net ve rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Görüşmelerde sık sık rastlayabileceğiniz bu soruları incelemek için tıklayın!

Görüşmelerde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Görüşmeden önce ve görüşme sırasında dikkat edeceğiniz birkaç nokta sonucu tamamen değiştirebilir. Okumak için tıklayın!

Görüşme sırasında sizin sorabileceğiniz sorular
Görüşme öncesi söz konusu şirket (eğer biliyorsanız) ve pozisyon ile ilgili bir araştırma yapmanız şarttır. Eğer bir ilana başvurduysanız, ilanda yazılanlar sizin için en önemli bilgi kaynaklarından biri olacaktır.

Bu tür bir hazırlık yaparak, hem pozisyona gerçek bir ilgi duyduğunuzu göstermiş ve olumlu bir izlenim yaratmış olursunuz; hem de edindiğiniz bilgilerden hareketle şirket veya pozisyonla ilgili önemli bazı sorular sorma şansınız olur.

Görüşme sırasında ne kadar soru sorabileceğiniz ise yaptığınız görüşmenin tarzına ve değerlendirmenin hangi aşamasında olduğunuza göre değişebilir.

Sorabileceğiniz bu tür sorulardan örnekler için tıklayın!

     
Değişik kişilik yapıları hakkında fikir sahibi olabileceğiniz bu bölümde, kişilik yapılarına göre meslek seçimi, hangi mesleklerin hangi karakterdeki insanlara daha uygun olduğuna dair açıklamalar bulunmaktadır. Peki sizce sizin kişilik yapınıza uygun meslekler hangileri?
   
Baskın Yapı
İnsan Odaklı Yapı
Detaycı Talepkar Yapı
Etkileyici Yapı
Destekleyici Yapı
Diplomatik Yapı
Sistematik Yapı
Planlamacı Yapı
Mükemmelliyetçi YapıPotansiyelinizi keşfedin. Geleceğinizi siz yaratın!

Türkiye'de ilk defa bireylere "Profesyonel Gelişim Danışmanlığı" tekadres'te!

Lider Şirketlerin Sunduğu En Yeni
İş Fırsatları SİZİ
BEKLİYOR!


> CV'nizi Oluşturun!
> İş İlanlarına Başvurun!

İçerik Ortaklarımız

Bilgi Üniversitesi., Hermes, VIP Assistance,
Zip İstanbu
l

Kendinizi Geliştirin
Bir Adım Öne Geçin!


Türkiye' de bir ilk:
• eMBA

Yurtdışı Eğitim Siteleri
• Detaylar için tıklayınız

Yurtiçi Eğitim Programları
• 700'den fazla eğitim programı için tıklayın

İş Dünyasından
haberler, son trendler

Başarılı yöneticilerle
söyleşiler


 
 
| Ana Sayfa | İlan Arama | Tekadresim | İş ve Yaşam Köşesi | Şirket Profilleri | Şirketler İçin |
 
2002 tekadres
Her hakkı Tekadres Internet ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. adına saklıdır